Форма входу

Календар

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування

Оцените мой сайт
Всего ответов: 93

Корисна інформація

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0




Суббота, 27.04.2024, 01:54  
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

ДОЗВІЛЬНИЙ  ЦЕНТР

  СКАДОВСЬКИЙ     РАЙОН

Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход
Рідне місто Скадовськ


Скадовськ - одне з кращих міст Півдня України

                                             

24.07.2009

У ІІІ етапі щорічного Всеукраїнського конкурсу "Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку" Міністерство з питань житлово-комунального господарства України присудило місту Скадовськ Херсонської області почесне ІІІ місце у категорії - міста з населенням до 50 тисяч чоловік. Ця нагорода - гіднa оцінкa роботи Скадовської громади.

У ІV категорії - міста з населенням до 50 тис. чоловік, виступало понад 60 претендентів. Населені пункти оцінювала комісія Міністерства з питань житлово-комунального господарства України. Визначено переможців щорічного Всеукраїнського конкурсу серед тих міст, які домоглися найкращих результатів за щорічними підсумками роботи у виконанні програми соціально-економічного розвитку населеного пункту.

Зокрема у:
- проведенні капітального та поточного ремонтів житлового фонду;
- реконструкції, ремонту та утриманні в належному стані вулиць, доріг, шляхопроводів та переходів;
- забезпеченні розвитку та сталої роботи технічних засобів регулювання дорожнього руху, зовнішнього освітлення, водопостачання та водовідведення; транспортного обслуговування населення та забезпечення безпеки дорожнього руху;
- дотриманні громадського порядку, створенні належних умов праці, відпочинку та побуту громадян;
- роботі, пов’язаній з охороною довкілля, в тому числі із запобіганням забрудненню річок, озер, повітряного басейну, забезпеченні раціонального використання природних ресурсів тощо.

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України підготувало розпорядження Кабінету Міністрів України з приводу визнання та нагородження кращих міст країни за підсумками 2008 року.

http://skadovsk.osp-ua.info/

***************************************************

Вітрильник, що пливе у вічність

Хтось із класиків красного письменства свого часу зауважив: приморські міста чимось нагадують вітрильники. І справді, не варто особливо старатися, аби уявити Скадовськ таким собі човником під розгорнутими парусами. Тільки пливе він, звісно, не по реальних хвилях, а по хвилях часу. І різний вітер напинає його вітрила - часом це різкий вітер змін, а часом спокійний, легкий вітерець безтурботного життя.

Історія свідчить: Скадовськ починався з... реклами. Ще в 1915 році, коли населеному пункту було далеко до повноліття, у Петроградській типолітографії під назвою "Двигун" з'явився перший рекламний буклет "Курорт Скадовськ на узбережжі Чорного моря". Відразу слід зауважити, що цей раритет і досі може слугувати потенційним рекламістам, настільки детально і переконливо у ньому описуються переваги тутешнього кліматолікування. Окремі розділи путівника: "Дії морського повітря та купання на хвилях", "Сполучення Скадовська з Одесою та Херсоном", "Відомості про курорт", прес-реліз цін показують, що власники тутешнього узбережжя покладали на курортне господарство великі надії.

Немало у путівнику і цікавинок, які здатні сьогодні викликати добру посмішку. Наприклад, автори буклету стверджують: "Скадовськ -- степовий приморський куточок, де ще не встигли забруднити і засмітити грунт, воду і повітря". Як бачимо, екологічні питання хвилювали й наших предків. Актуальні вони і нині, бо ж, як відомо, Скадовська медична зона постає альтернативою аграрного сектора в результаті невідповідності деяких агротехнологій вимогам Скадовська-курорта.

І досі наші сучасники переймаються питанням: як зберегти унікальні властивості Джарилгацької затоки, про яку, зокрема, путівник 1915 року пише: "Вода бухти має велику кількість йодистих та бромистих солей, більш концентрованих, ніж у відкритому морі" (тобто біля берегів Ялти та Євпаторії - авт.). Крім цього, автори путівника підкреслюють: берег тут абсолютно похилий, купання зовсім безпечне. По суті, скадовські пляжі - це такі собі природні ванни морської води. Тут доцільні і відпочинок, і лікування. На початку минулого століття курортне лікування стало особливо модним. Отож лікарі рекомендували своїм зніженим пацієнтам Скадовськ: тут можна було позбутися неврастенії, "блідої немочі", малярійного "худосочія" та мігрені, а також пітливості, в'ялості і навіть легких форм статевого безсилля. Рекомендувалося відпочити на узбережжі Джарилгацької затоки "после тяжелых умственных трудов". Сюди вирушили омнібуси з представниками "середнього класу" Російської імперії. Мабуть, у ті часи можна було побачити тут адвокатів, бухгалтерів з родинами, акторів. А ще сюди везли дітей, сподіваючись вилікувати їх від золотухи, рахіту, ускладнень хвороб органів дихання. Уся ця публіка розташовувалась в готелі чи окремих котеджах. Укладати угоди можна було цивілізовано, через контору курорту, працівники якої враховували всі побажання відпочиваючих.

Узагалі, читання цього путівника справляє надзвичайно приємне враження. Із його сторінок так і віє відчуттям стабільності та достатку. Відчувалось, що держава і люди були впевнені у завтрашньому дні. До послуг відпочивальників були не лише налагоджений побут, а й розваги. Усе також у дусі часу: у центрі міста - кінематограф, на бульварі - оркестр, у курзалі - танці, відвідування бульвару увечері було платним.

Не забували наші предки і про спорт: діяли гімнастичні майданчики для дитячих ігор. До речі, дітей тут можна було залишити під наглядом досвідчених виховательок. Опіковувалось дитячим майданчиком і місцеве благодійне товариство "Благо дітей".

Читаючи довідник, мимоволі хочеться все порівняти з сьогоденням. Як бачимо, чимало традицій, започаткованих першими мешканцями новоствореного міста, збереглося. У самому влаштуванні скадовського побуту, в організації прийому відпочивальників. Певно, це одне з надбань нашого міста. Однак багато з'явилося і нового. Адже Скадовськ-курорт отримав значний стимул розвитку за радянської доби.

Вітер революції виявився надто суворим для тих, хто звик ніжитися на цих берегах... Чому так сталося - інша річ. Та невдовзі природні багатства краю опинилися у руках тих, хто мав намір "наш, новий світ побудувати". Гостинне узбережжя прийняло дітей революції та розрухи, тих, хто пережив громадянську війну. Потреби дитячого курорту були дуже необхідними. Учорашніх безпритульних, вихованців дитбудинків, як свідчать старші скадовчани, привозили сюди на ношах. І за літо діти вставали, оживали. Вздовж узбережжя почали будувати піонерські табори. Це був період "великого Скадовська", що тягнувся вздовж усієї Джарилгацької затоки по березі від Лиманського до Дарівки. Одночасно йшло освоєння й інших багатств краю, впровадження масштабних сільськогосподарських проектів. Уже тоді компетентні працівники радянських установ пробували аналізувати: чи можливе співжиття курорту із завданнями меліораторів та хімізацією сільського господарства? Але вдумливого аналізу бракувало. Пізніше це призвело до різних протиріч і протистоянь. Час показав: неможливо обминути питання про майбутнє курорту, замовчуючи шкоду, якої завдають йому непродумані агротехнології.

Однак Скадовськ радянської доби процвітав... Сюди знову їхав "середній клас". На ласкавих берегах виросли оздоровниці для дорослих та дітей. Із задоволенням відпочивали у Скадовську навіть працівники апарату ЦК Компартії України, а це вже був рівень. Скадовськ у Радянському Союзі мав статус такої собі "маленької Ялти", "нашого Варадеро". В усякому разі, влітку тут можна було зустріти москвичів, ленінградців, мурманчан, архангельців, представників далекого Сходу та, фактично, всієї неозорої країни, що займала шосту частину земної суші.

Місто з саманних колиб переселялось у сучасні квартири, скрізь пролягли рівнесенькі асфальтові дороги, навіть ялиночки у не по-південному товстих шубах сигналізували: у нас все так, як у людей... У радянських людей. З часів радянської доби і господарники Скадовська винесли, либонь, найцінніший висновок: Скадовськ-курорт вимагає капіталовкладень. І про це болісно, гостро нагадала перебудова, у цьому переконали ті зміни, що невдовзі настали у державі та суспільстві. Бо ж, і справді, історію рухає потреба людей жити краще. Ось і про радянські часи можна почути не лише схвальні відгуки, а й критику. Наприклад, у ті часи морозиво можна було купити лише в єдиному на все місто кіоску і біля нього зазвичай юрмилися величезні натовпи. Можна відкрити районну газету - літопис нашого часу - і пересвідчитися, що з настанням літа кожен номер ряснів ображеними листами про те, що квас продає лише одна бочка, а мінералки у магазинах не знайдеш. У таке нині навіть важко повірити. Заклади дозвілля та відпочинку - ось чого гостро потребувало місто, а цнотлива радянська мораль веліла обмежитися одним рестораном та одним баром-"гадючником".

Тепер, як кажуть, "кабаків" вистачає, але ж не забуваймо, що до Скадовська люди їдуть відпочивати, і, зрештою, це - гроші, основа добробуту скадовських родин. Можна багато полемізувати, що втратило, а що набуло суспільство за період "капіталізації", однак росту благополуччя скадовчан просто неможливо не помітити. Приземкуваті хатки змінюють розкішні палаци, від "іномарок", не подбай свого часу архітектор пана Скадовського про "вулиці, як у Парижі", уже б у місті було не проштовхнутися. І це - реальність світу, в якому кожен кує своє щастя.

Усі ці роки адміністрація та районна рада робили все, аби зберегти надбання радянського часу. З початком приватизації почали шукати ефективних власників, більшість з яких на ділі доводить серйозність намірів експлуатувати можливості курортної зони. Однак серйозних інвестицій усе ще бракує. І пошук їх - одне з основних завдань влади. Адже сьогодні власники, ті, хто працює у курортній інфраструктурі, все ще роздумують, як кажуть, "розкачуються".
Але завтра питання існування курорту вже може постати з усією гостротою. Потрібно зберегти острів, берег. Уже сьогодні на порядку денному - берегоукріпні роботи у Лазурному, ліквідація "мертвого кута" поблизу Скадовського морпорту, строгий контроль за дотриманням природоохоронного законодавства в межах Скадовської медичної зони. Не втратити те, що маємо, а примножити і зберегти - такий девіз тих, хто дбає про курорт.

Нині на варті Скадовська-курорту стоїть закон. Свого часу його прийняття стало для скадовської громади випробуванням на зрілість. Адже саме люди, члени трудових колективів на чолі з екологічним товариством "Джарилгач" переймалися врятуванням курорту. Це був час, коли гарячий вітер напинав паруси міста-вітрильника, коли люди йшли на мітинг з близькими і зрозумілими гаслами, виборюючи для рідного міста право на завтрашній день. Яким він буде? З тривогою і надією вдивляються сьогодні на палубі міста-вітрильника в обрій: що там? Чи то грозові хмари, чи ясне сонце? Одне можна сказати твердо: наші люди загартовані життєвими незгодами, це люди з досвідом. Вони вміють справлятися з негараздами, вміють постояти за себе. Таким прямує Скадовськ у майбутнє.

http://skadovsk.org/

Острів Джарилгач

                                          

Карта міста Скадовськ         http://ukrmap.org.ua/Pages/Skadovsk_plan.html



Copyright MyCorp © 2024